קרן השתלמות לשכירים

יוצרים היום הזדמנויות למחר 

כבר התחלת תהליך? לחץ לחזרה >

כל היתרונות בשתי דקות

בזכות הניסיון

כבר למעלה מארבעים שנים שאנו מפתחים עבור מיליון הלקוחות שלנו פתרונות פורצי דרך, בהתאמה אישית ומנהלים עבורם כ-254 מיליארד ₪ (נכון ל-30.9.23)

בזכות המקצועיות

מחלקת השקעות בראשות גיא מני, מנהל ההשקעות הראשי פנסיה וגמל ומחלקת מחקר כלכלי של בית ההשקעות בראשות אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב, אשר מאוישות בעובדים מקצועיים בעלי ניסיון עשיר.

בזכות השקיפות

עמיתי הקרן יכולים לעשות שימוש באפליקציית לקוחות מתקדמת ואזור אישי המאפשר ביצוע מגוון פעולות ללא צורך בהמתנה לנציג.

בזכות המגוון

אנו מציעים ללקוחותינו מבחר מסלולי השקעה, כך שכל אחד יכול לבחור את מסלול ההשקעה שמתאים לצרכיו. למשל, מסלול פאסיבי כללי ממוקד חו"ל המותאם ללקוחות שמתעניינים בהשקעות במט"ח ובשווקים מחוץ לישראל.

שאלות ותשובות

מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא תכנית חיסכון לטווח בינוני של 6 שנים ואילך (למעט מימוש הקרן לצורך השתלמות אשר אפשרי במהלך 6 השנים), פטורה ממס (עד התקרה). בתום תקופת החיסכון לאחר 6 שנים, תוכלו לעשות בכספים כרצונכם. בין אם תרצו למשוך את הכספים או להמשיך ולהשקיע אותם.

כמה זה עולה?

דמי הניהול השנתיים המקסימליים בקרנות השתלמות, על פי התקנון הינם בגובה של 2% מיתרת החיסכון. נכון למועד זה, בפתיחת חשבון חדש באמצעות הצטרפות דיגיטלית, דמי הניהול השנתיים הינם בשיעור של 0.85% מהצבירה, ללא התנייה במינימום הפקדה.*

האם ניתן לבחור מסלול השקעה ורמת סיכון?

כן. מיטב מציעה מגוון מסלולי השקעה וניתן לבחור מבניהם את מסלול ההשקעה התואם את הצרכים שלך בצורה הטובה ביותר. בעת ההצטרפות לקרן השתלמות, ברירת המחדל היא הצטרפות למסלול השקעה כללי. לאחר מכן, ניתן לשנות מסלול השקעה באמצעות תהליך דיגיטלי מהיר באזור האישי או בפנייה לשירות הלקוחות. למשל, מסלול פאסיבי כללי ממוקד חו"ל המותאם ללקוחות שמתעניינים בהשקעות במט"ח ובשווקים מחוץ לישראל.**

מהו הרכב ההשקעות של מסלול פאסיבי כללי?

מסלול פאסיבי כללי משקיע במדדים שונים בהתאם לשיקול דעת החברה. כיום המסלול ממוקד חו"ל ועוקב באופן פאסיבי אחר מגוון מדדי אגרות חוב בינלאומיים בעלי פיזור גבוהה כדוגמת iBoxx Investment Grade ,iBoxx Liquid High Yield, בארה"ב ואירופה ומדדי מניות עולמיים רחבים, כדוגמת SP500 ו-NASDAQ 100.**

למי זה מתאים?

קרן השתלמות מתאימה לשכירים ועצמאים כאחד, בעלת הטבות מס, מגוונת במספר אפיקי השקעה המתאימים לחוסכים שונים וזמינה למשיכה לאחר 6 שנים. מימוש הקרן לצרכי השתלמות מקצועית או לקוחות שהגיעו לגיל הפרישה תאפשר משיכה מוקדמת לאחר 3 שנים בלבד. 

האם יש הגבלה על הפקדת הכספים?

כן, יש הגבלה. בקרן השתלמות לשכירים מופקדים כספים באופן שוטף הן על ידי העובד והן על ידי המעסיק, כאשר גובה ההפקדה נקבע בהתאם לגובה שכרו של העובד. כמו כן, ישנה תקרת הפקדה שמעבר אליו לא ניתן להינות מהטבות מס בסך של 15,712 ₪. בקרן השתלמות לעצמאים, ניתן להפקיד עד 7% מההכנסה השנתית ועד תקרה של 20,520 ₪ בשנה, מבחינת רשויות המס ההוצאה המוכרת הינה 4.5% מתקרת ההכנסה השנתית.

האם משלמים מס בעת משיכת הכספים?

משיכת הכספים לאחר הגעתם לנזילות (6 שנים / 3 שנים ללקוחות בגיל הפרישה) אינה כרוכה במס. בעת משיכה מוקדמת, ייגבה מס בכפוף להוראת החוק או בהתאם לאישור פרטני מפקיד השומה. עבור רווחים הנובעים מהפקדות שגבוהות מתקרת ההפקדה הנ"ל, ינוכה מס רווחי הון.

האם הכספים נזילים בכל עת?

בקרן השתלמות הכספים נזילים מיד לאחר 6 שנים. יחד עם זאת, במקרים מסוימים ניתן למשוך את הכספים גם לאחר 3 שנות חיסכון עם הגעה לגיל פרישה או מימוש הקרן למטרת השתלמות.

מהי ''החלת וותק'' בקרן השתלמות?

במידה וברשותך קרן השתלמות ותיקה (זמינה למשיכה), ניתן לבצע משיכה קודם מקרן צעירה שעדיין אינה זמינה למשיכה ללא חיוב במס (עד התקרה), בכפוף להוראות הדין.

האם גם עצמאים יכולים לפתוח קרן השתלמות?

בוודאי. עצמאים יכולים לפתוח קרן השתלמות בצורה קלה ופשוטה.

איך מצטרפים בקלות ובמהירות?

עדכון פרטים

הכניסו את פרטיכם האישיים כולל מספר תעודת זהות, כתובת ואימייל

בחירת מוצר פנסיוני

סמנו את קרן ההשתלמות המופיעה לבחירה ועדכנו פרטים בסיסיים

צירוף מסמכים

העלו צילום תעודת זהות וחיתמו במסך ההצטרפות

צור קשר

צרו קשר

עצמאים ? הקליקו כאן

להצטרפות לקרן השתלמות לעצמאים

לחצו כאן