קרן השתלמות לעצמאים במיטב

הפקדה שהיא נטו בשבילך

עצמאים? זאת ההזדמנות שלכם להצטרף למיטב וליהנות מהטבת המס 

כבר התחלת תהליך? לחץ לחזרה >

כל היתרונות בשתי דקות

בזכות הניסיון

כבר למעלה מארבעים שנים שאנו מפתחים עבור מיליון הלקוחות שלנו פתרונות פורצי דרך, בהתאמה אישית ומנהלים עבורם כ-254 מיליארד ₪ (נכון ל-30.9.23)

בזכות המקצועיות

מחלקת השקעות בראשות גיא מני, מנהל ההשקעות הראשי פנסיה וגמל ומחלקת מחקר כלכלי של בית ההשקעות בראשות אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב, אשר מאוישות בעובדים מקצועיים בעלי ניסיון עשיר.

בזכות השקיפות

עמיתי הקרן יכולים לעשות שימוש באפליקציית לקוחות מתקדמת ואזור אישי המאפשר ביצוע מגוון פעולות ללא צורך בהמתנה לנציג.

בזכות המגוון

אנו מציעים ללקוחותינו מבחר מסלולי השקעה, כך שכל אחד יכול לבחור את מסלול ההשקעה שמתאים לצרכיו. למשל, מסלול פאסיבי כללי ממוקד חו"ל המותאם ללקוחות שמתעניינים בהשקעות במט"ח ובשווקים מחוץ לישראל.

שאלות ותשובות

מהי קרן השתלמות לעצמאים?

קרן ההשתלמות לעצמאים היא אפיק חיסכון לטווח הבינוני. אפיק זה נחשב פופולרי במיוחד בזכות השילוב המנצח הקיים בו: הטבות מס וגמישות במשיכה הונית של כספי החיסכון.

מתי ניתן למשוך את כספי החיסכון?

ניתן לפדות את קרן ההשתלמות לעצמאים במלואה בתום שש שנים הנספרות החל מסוף חודש ינואר בה בוצעה ההפקדה לראשונה. עמיתים היוצאים להשתלמות מקצועית או כאלו שהגיעו לגיל הפרישה, זכאים לפדות את הקרן כבר בתום 3 שנות וותק.
עם זאת, חשוב לציין כי ניתן גם להמשיך לחסוך בקרן ההשתלמות יותר משש שנים ולהמשיך ליהנות מהטבות המס ומהניהול המקצועי של הכספים בחיסכון.

כמה זה עולה?

דמי הניהול השנתיים המקסימליים בקרנות השתלמות, על פי התקנון הינם בגובה של 2% מיתרת החיסכון. נכון למועד זה, בפתיחת חשבון חדש באמצעות הצטרפות דיגיטלית, דמי הניהול השנתיים הינם בשיעור של 0.85% מהצבירה, ללא התנייה במינימום הפקדה.

איך מנוהל הכסף בקרן ההשתלמות לעצמאים?

הכסף בקרן מנוהל על ידי מומחי ההשקעות של מיטב . אנחנו מציעים לבחירתכם מגוון מסלולי חיסכון, מהם תוכלו לבחור את המתאים לכם ביותר, בהתאם לצרכים שלכם.

האם אפשר לעבור מקרן השתלמות אחת לאחרת? או ממסלול חיסכון אחד לאחר?

בהחלט כן. תוכלו לשנות מסלול השקעה במהלך הדרך, על ידי תהליך דיגיטלי מהיר באזור האישי שלכם באתר מיטב , או באמצעות פנייה לשירות הלקוחות. כמו כן, ככל וברצונכם לעבור מקרן השתלמות בחברה מסוימת אלינו, תוכלו לפתוח קרן השתלמות אצלנו ולנייד אליה את הכספים

מהן הטבות המס בקרן ההשתלמות לעצמאים?

נכון לשנת 2024, יכול עובד עצמאי שמוגדר עוסק מורשה להפקיד בקרן ההשתלמות עד תקרה של 20,520 שקל בשנה. עצמאי שינהג כך יוכל לזכות בשתי הטבות מס משמעותיות:

1. הכספים שהופקדו עד לתקרת ההפקדה יהיו פטורים ממס רווחי הון של 25% במועד משיכת הכסף מהחיסכון

2. עצמאי יכול להפקיד לקרן השתלמות לעצמאים עד 4.5% מהכנסתו השנתית, שיוכרו כהוצאה מוכרת. ההכנסה השנתית המקסימלית שממנה ניתן להפריש כעצמאי ולזכות בהטבת מס היא 293,397 ₪ נכון ל-2024. כך שסכום ההפקדה השנתי לקרן ההשתלמות שמזכה בהטבה המקסימלית הוא 13,202 שקל (4.5% מ-293,397 ₪). גובה הטבת המס תלוי במס השולי של כל חוסך, ויכול להגיע לעד ל-6,205 ₪ בשנה (13,202X47%).

האם יש חשיבות למועד ההפקדה?

בהחלט כן. כספים שיופקדו לאחר ה-31 בדצמבר ייחשבו כספים השייכים לשנת המס הבאה. חשוב לדעת: ההפקדה בקרן ההשתלמות לעצמאים נחשבת מוכרת רק לאחר קליטתה בגוף המנהל את הקרן. לכן, מומלץ לבצע את ההפקדה השנתית או את ההפקדות האחרונות לשנה כלשהי, כמה שבועות לפני סיום אותה השנה.

האם יש מגבלה על גובה ההפקדה?

אין מגבלה על גובה ההפקדה, אבל כאמור יש תקרה שנתית להטבת המס והיא עומדת על עד 7% מההכנסה השנתית ו-20,520 שקל. כל סכום שתפקידו מעל תקרה זו יהיה חייב במס של 25% על הרווח הריאלי בעת משיכת הכסף.

איך ניתן לבצע את ההפקדות?

ניתן להפקיד לקרן ההשתלמות לעצמאים באחת משלוש הדרכים הבאות:
1. הפקדות חודשיות.
2. מספר הפקדות במהלך השנה.
3. הפקדה חד פעמית בכל שלב במהלך השנה 

למה עשויים לשמש כספי החיסכון בקרן ההשתלמות?

קרן ההשתלמות אמנם נועדה במקור לצורך מימון השתלמות מקצועית , אך כיום החוסכים בה אינם מחויבים להשתמש בכספי הקרן למטרה זו. קרנות השתלמות לעצמאים משמשות על פי רוב למימון הוצאות חד פעמיות חריגות, או להגשמת "חלומות קטנים של אמצע החיים" כגון שיפוץ הבית, חופשה משפחתית בחו"ל, שמחות משפחתיות ועוד.

איך פותחים קרן השתלמות לעצמאים במיטב ?

שלוש דקות באתר שלנו ויש לכם קרן השתלמות. מלאו טופס הצטרפות, העבירו אלינו תצלום של תעודת הזהות שלכם ותוכלו ליהנות מהחיסכון ומהטבות המס.

איך מצטרפים בקלות ובמהירות?

עדכון פרטים

הכניסו את פרטיכם האישיים כולל מספר ת.ז, כתובת ומייל

בחירת מוצר פנסיוני

סמנו את קרן ההשתלמות המופיעה לבחירה ועדכנו פרטים בסיסיים

צירוף מסמכים

העלו צילום תעודת זהות וחיתמו במסך ההצטרפות

צור קשר

צרו קשר

שכירים? הקליקו כאן

להצטרפות לקרן השתלמות לשכירים

לחצו כאן