שכירים? הקליקו כאן

להצטרפות לקרן השתלמות לשכירים

לחצו כאן

הטבות מס לעצמאים

ההזדמנות שלכם להשקיע בעצמכם, לכל טווח השקעה

תמונת אוירהתמונת אוירה
תמונת אוירה2תמונת אוירה
צרו קשר

עצמאים, מיטב מציעה לכם להצטרף לקרן השתלמות המאפשרת לנהל את החיסכון באופן פשוט וחכם, לבחור מסלול השקעה בהתאם לבחירתכם, וליהנות מדמי ניהול אטרקטיביים.

כל היתרונות בשתי דקות

שאלות ותשובות

 • מהי קרן השתלמות לעצמאים?

  קרן ההשתלמות לעצמאים היא אפיק חיסכון לטווח הבינוני. אפיק זה נחשב פופולרי במיוחד בזכות השילוב המנצח הקיים בו: הטבות מס וגמישות במשיכה הונית של כספי החיסכון.

 • מתי ניתן למשוך את כספי החיסכון?

  ניתן לפדות את קרן ההשתלמות לעצמאים במלואה בתום שש שנים הנספרות החל מסוף חודש ינואר בה בוצעה ההפקדה לראשונה. עמיתים היוצאים להשתלמות מקצועית או כאלו שהגיעו לגיל הפרישה, זכאים לפדות את הקרן כבר בתום 3 שנות וותק.
  עם זאת, חשוב לציין כי ניתן גם להמשיך לחסוך בקרן ההשתלמות יותר משש שנים ולהמשיך ליהנות מהטבות המס ומהניהול המקצועי של הכספים בחיסכון.

 • כמה זה עולה?

  דמי הניהול בקרן ההשתלמות לעצמאים במיטב עומדים על 0.8% מהצבירה.

 • איך מנוהל הכסף בקרן ההשתלמות לעצמאים?

  הכסף בקרן מנוהל על ידי מומחי ההשקעות של מיטב . אנחנו מציעים לבחירתכם מגוון מסלולי חיסכון, מהם תוכלו לבחור את המתאים לכם ביותר, בהתאם לצרכים שלכם.

 • האם אפשר לעבור מקרן השתלמות אחת לאחרת? או ממסלול חיסכון אחד לאחר?

  בהחלט כן. תוכלו לשנות מסלול השקעה במהלך הדרך, על ידי תהליך דיגיטלי מהיר באזור האישי שלכם באתר מיטב , או באמצעות פנייה לשירות הלקוחות. כמו כן, ככל וברצונכם לעבור מקרן השתלמות בחברה מסוימת אלינו, תוכלו לפתוח קרן השתלמות אצלנו ולנייד אליה את הכספים

 • מהן הטבות המס בקרן ההשתלמות לעצמאים?

  נכון לשנת 2022, יכול עובד עצמאי שמוגדר עוסק מורשה להפקיד בקרן ההשתלמות עד תקרה של 18,960 שקל בשנה. עצמאי שינהג כך יוכל לזכות בשתי הטבות מס משמעותיות:

  1. הכספים שהופקדו עד לתקרת ההפקדה יהיו פטורים ממס רווחי הון של 25% במועד משיכת הכסף מהחיסכון.
  2. עצמאי יכול להפקיד לקרן השתלמות לעצמאים עד 4.5% מהכנסתו השנתית, שיוכרו כהוצאה מוכרת. ההכנסה השנתית המקסימלית שממנה ניתן להפריש כעצמאי ולזכות בהטבת מס היא 270 אלף שקל נכון ל-2022. כך שסכום ההפקדה השנתי לקרן ההשתלמות שמזכה בהטבה המקסימלית הוא 12,150 שקל (4.5% מ-270 אלף שקל).גובה הטבת המס תלוי במס השולי של כל חוסך, ויכול להגיע לעד 12,150 X 47% שהם 5,710 ₪ בשנה.

 • האם יש חשיבות למועד ההפקדה?

  בהחלט כן. כספים שיופקדו לאחר 31 בדצמבר ייחשבו ככספים השייכים לשנת המס הבאה ולא ניתן יהיה לקבל את הטבות המס עליהם. חשוב לדעת: ההפקדה בקרן ההשתלמות לעצמאים נחשבת מוכרת רק לאחר קליטתה בגוף המנהל את הקרן והכללתה בדו"ח השנתי של אותה שנה. לכן, מומלץ לבצע את ההפקדה השנתית, או את ההפקדות האחרונות לשנה כלשהי, כמה שבועות לפני סיום אותה שנה.

 • האם יש מגבלה על גובה ההפקדה?

  אין מגבלה על גובה ההפקדה, אבל כאמור יש תקרה שנתית להטבת המס והיא עומדת על עד 7% מההכנסה השנתית ו-18,960  שקל. כל סכום שתפקידו מעל תקרה זו יהיה חייב במס של 25% על הרווח הריאלי בעת משיכת הכסף.

 • איך ניתן לבצע את ההפקדות?

  ניתן להפקיד לקרן ההשתלמות לעצמאים באחת משלוש הדרכים הבאות:
  1. הפקדות חודשיות.
  2. מספר הפקדות במהלך השנה.
  3. הפקדה חד פעמית בכל שלב במהלך השנה 

 • למה עשויים לשמש כספי החיסכון בקרן ההשתלמות?

  קרן ההשתלמות אמנם נועדה במקור לצורך מימון השתלמות מקצועית , אך כיום החוסכים בה אינם מחויבים להשתמש בכספי הקרן למטרה זו. קרנות השתלמות לעצמאים משמשות על פי רוב למימון הוצאות חד פעמיות חריגות, או להגשמת "חלומות קטנים של אמצע החיים" כגון שיפוץ הבית, חופשה משפחתית בחו"ל, שמחות משפחתיות ועוד.

 • איך פותחים קרן השתלמות לעצמאים במיטב ?

  שלוש דקות באתר שלנו ויש לכם קרן השתלמות. מלאו טופס הצטרפות, העבירו אלינו תצלום של תעודת הזהות שלכם ותוכלו ליהנות מהחיסכון ומהטבות המס.

איך מצטרפים?
בקלות ובמהירות

עדכון פרטים

הכניסו את פרטיכם האישיים כולל מספר ת.ז, כתובת ומייל

בחירת מוצר פנסיוני

סמנו את קרן ההשתלמות המופיעה לבחירה ועדכנו פרטים בסיסיים

צירוף מסמכים

העלו צילום ת.ז וחיתמו במסך להצטרפות

עמלות

להלן העמלות והתשלומים אותם תהיה מיטב טרייד בע''מ זכאית לגבות מהלקוח עבור שירותיה (הכל בכפוף לתנאי ההסכם):

 • בגין מניות והמירים
  0.09%
  בגין אג"ח
  0.08%
  בגין מק"מ
  0.06%
  עמלות מינימום לביצוע עסקה
  4.65 ש"ח
  AWT Rate Group Note
 • AWT Rate Group Rates
  Rate Group Note
צרו קשר
צרו קשר

צרו קשר

צרו קשר